laserowe usuwanie włosów

Czy laserowe usuwanie włosów jest dla każdego?

Codzienna walka z owłosieniem bywa uciążliwa. Maszynki do depilacji dają krótkotrwały efekt, z kolei plastry, choć pozwalają cieszyć się gładką skórą na dłużej, mogą ją podrażniać. Jak radzić sobie z odrastającymi włoskami bez tych nieprzyjemności? Wśród dostępnych na rynku sposobów za najskuteczniejszy uznaje się depilację laserową. Wykorzystanie zjawiska selektywnej fototermolizy trwale niszczy cebulki włosów. Dzięki temu skóra pozostaje gładka nawet przez kilka tygodni, a z czasem włoski przestają w ogóle odrastać. Nic dziwnego, że zabiegi depilacji laserowej cieszą się taką popularnością, ale czy są wskazane dla każdego? Sprawdzamy to w dzisiejszym artykule.

Czy każdy może poddać się depilacji laserowej?

Do depilacji laserowej wykorzystuje się specjalne urządzenie, które wytwarza strumień światła, przenikający przez skórę. Taką wiązkę następnie pochłania melanina, która znajduje się w składzie mieszków włosowych. W efekcie tego pod wpływem ciepła dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia cebulek włosków. Zabieg, choć pozornie brzmi skomplikowanie, w praktyce jest prosty i komfortowy. Nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Nie wymaga też szczególnego przygotowania, przez co wiele osób może się na nie go zdecydować. Mimo tego nie oznacza to jednak, że można go wykonywać u każdego.

Pierwszym warunkiem wykonania depilacji laserowej jest dobre nawilżenie skóry. Oprócz tego skóra nie może być podrażniona ani uszkodzona. Ci, którzy planują poddać się laserowej depilacji, muszą przed zabiegiem zrezygnować z opalania. Dopiero takie przygotowanie da gwarancję, że zabieg będzie bezpieczny i nie doprowadzi do niepożądanych skutków ubocznych. Warto jednak pamiętać, że każdy zabieg ma jakieś przeciwwskazania. Depilacja laserowa nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Do przeciwwskazań laserowego usuwania włosków zalicza się m.in. epilepsję oraz aktywne infekcje skórne. Zabiegu nie przeprowadza się też u osób, które mają rozrusznik serca lub są w trakcie terapii retinoidami, ziołami lub lekami fotouczulającymi. Depilacja laserowa nie jest także wskazana w przypadku kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *