depilacja laserowa pach

Czy możliwa jest depilacja laserowa bez bólu?

Laser do trwałego usuwania owłosienia wyposażony jest w technologię chłodzącą skórę, dzięki czemu uczucie bólu zostaje zredukowane, a zabieg nie wymaga żadnych środków znieczulających. Jedyny dyskomfort, jaki może odczuwać klientka to uczucie chłodu. W trakcie zabiegu depilacji laserem VECTUS nie występuje typowe dla depilacji laserowej pieczenie skóry. Jest to szczególnie ważne w miejscach wyjątkowo wrażliwych, na przykład w okolicach bikini i pod pachami.

Odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną i zależną od wielu czynników. Osoby z ciemnym owłosieniem mogą intensywniej odczuwać działanie lasera. Bardzo duże znaczenie ma zawartość melaniny w skórze i we włoskach, ponieważ światło lasera w znacznej mierze działa właśnie na ten barwnik. Niemałe znaczenie ma także sama konstrukcja włosków – im grubsze i mocniejsze, tym silniejsze jest światło lasera. Nowoczesne lasery do depilacji wyposażone są w specjalne głowice chłodzące, a jedynym odczuciem może być dyskomfort związany z nakłuwaniem obszaru zabiegu. Laser VECTUS ma certyfikat FDA, co potwierdza jego skuteczność nawet na delikatnej skórze.

Depilacja bez bólu

Aby zabieg depilacji laserowej przebiegał bez żadnych komplikacji, w sposób komfortowy dla klienta konieczne jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa. Skóra nie może być opalona, ponieważ świeża opalenizna przyczynia się do oparzeń i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Te same reakcje mogą wywołać leki światłouczulające oraz alkohol.

Skóra po depilacji może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, ale to normalne zjawisko a objawy ustępują zwykle samoistnie już po kilku godzinach. Aby złagodzić nieprzyjemne odczucie pieczenia, można sięgnąć po kompresy chłodzące. Do czasu ustąpienia objawów należy zrezygnować z gorących kąpieli, opalania i peelingów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *