depilacja laserowa

Czy niechcianego owłosienia można pozbyć się na stałe?

Gładka, pozbawiona nieestetycznego owłosienia skóra to marzenie niejednej kobiety. Kiedyś jedynym sposobem na uzyskanie takiego efektu było zastosowanie tradycyjnej metody golenia przy użyciu maszynki i preparatów do golenia. Niestety efekt gładkiej skóry utrzymywał się po takim zabiegu bardzo krótko i już po upływie jednej doby widoczne były odrosty, które rujnowały całe wrażenie. Odrastające włoski stawały się mocniejsze i sztywniejsze, a więc i bardziej widoczne. Lepsze rezultaty można było osiągnąć, stosując klastyczną depilację. Zabiegi depilacji mechanicznej przy użyciu tradycyjnych depilatorów lub plastrów z woskiem polegają na usunięciu włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu włoski odrastają znacznie wolniej (kilka tygodni), za każdym razem są słabsze i jest ich coraz mniej. Najskuteczniejszą i zarazem najnowszą metodą usuwania niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, na czym polega i jakie daje efekty, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy wpis!

Jakie efekty można uzyskać, stosując depilację laserową?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia, która daje najlepsze efekty. Decydując się na nią, po zaledwie kilku zabiegach będziemy mogły cieszyć się gładką skórą, na której nie będą już więcej odrastać włoski. W wyniku działania lasera włoski są usuwane na stałe, więc nie musimy już powtarzać zabiegów usuwania niechcianego owłosienia. To wielka wygoda i niezwykła oszczędność czasu, dlatego coraz więcej kobiet korzysta z tej metody.

W jaki sposób laser usuwa niechciane włoski?

Zabieg depilacji laserowej jest przeprowadzany w profesjonalnych salonach kosmetycznych. W naszej Klinice Urody w Szczecinie dysponujemy nowoczesnym laserem diodowym Vectus stworzonym specjalnie do przeprowadzania depilacji na najwyższym poziomie. Stosując tę metodę, można pozbyć się na trwałe niechcianych włosków ze wszystkich części ciała.

Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która kierowana na wybrany fragment skóry wnika w nią, a następnie jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Cebulka włosa jest trwale niszczona przez działanie wysokiej temperatury. Po kilku zabiegach włoski przestają odrastać, a my możemy cieszyć się gładką skórą, która nie wymaga przeprowadzania żadnej depilacji!

Jakie są zalety stosowania lasera Vectus?

Laser Vectus, którym wykonujemy depilację laserową w naszym salonie kosmetycznym, jest wyposażony w specjalny czytnik poziomu melaniny w skórze. Dzięki temu możemy optymalnie dopasować poziom energii urządzenia do potrzeb konkretnej klientki. Każda z nas jest inna, dlatego dobór odpowiedniej mocy lasera do indywidualnych potrzeb jest niezwykle istotny i daje gwarancję bezpieczeństwa oraz skuteczności zabiegu. Podczas depilacji klientki nie doświadczają żadnych nieprzyjemnych doznań, ponieważ Vectus ciągle chłodzi skórę. Wielką zaletą zastosowania laserowej depilacji jest trwały efekt, a także całkowite bezpieczeństwo skóry oraz zdrowia (laser działa jedynie powierzchniowo). Po zabiegu nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień, wrastających włosków czy nieestetycznych krost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *