manicure hybrydowy

Czy warto robić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to od kilku lat prawdziwy hit zabiegów kosmetycznych. Obecnie to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci, łącząca w sobie cechy lakieru tradycyjnego i żelowego. Pozwala uzyskać efekt pięknych i zadbanych dłoni, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pań. Poznajmy zalety manicure hybrydowego i sprawdźmy, czy warto w niego inwestować!

 

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy rozpoczyna się dokładnie od tych samych czynności, które wykonuje się przy tradycyjnych stylizacjach. Należy oczyścić skórki wokół paznokci, wypolerować i odtłuścić płytkę paznokcia i nadać jej odpowiedni kształt za pomocą pilniczków kosmetycznych. Tak przygotowany paznokieć pokrywa się trzema substancjami – najpierw bazą, następnie lakierem, a na końcu substancją utwardzającą, tzw. top coat. Po nałożeniu każdej z substancji, utrwala się ją pod lampą UV. Pamiętajmy, że lakier hybrydowy nie poddaje się działaniu zmywaczy do paznokci i należy go usunąć za pomocą płynów, przeznaczonych specjalnie do tego celu. Z tego powodu warto zdecydować się na zabieg w salonie kosmetycznym i mieć pewność, że zostanie on wykonany rzetelnie i przy wsparciu profesjonalnego sprzętu.

 

Zalety manicure hybrydowego:

  • Trwałość. Manicure hybrydowy utrzymuje się około dwóch tygodni i pozwala zachować piękno dłoni bez względu na typ wykonywanej pracy. Lakier hybrydowy nie ściera się, nie odpryskuje i nie łuszczy, a kolor nie traci ani intensywności ani połysku.
  • Oszczędność czasu. To doskonały sposób na zadbane paznokcie dla kobiet, które prowadzą intensywny tryb życia i nie mają zbyt wiele czasu wolnego. Dodatkowo, nie trzeba czekać, aż lakier na paznokciach wyschnie!
  • Bezpieczeństwo. Lakiery hybrydowe nie obciążają płytki paznokcia, a w niektórych przypadkach wręcz ją wzmacniają. Pomagają także zapuszczać paznokcie.
  • Estetyka. Manicure hybrydowy pozwala uzyskać efekt dużo większej naturalności niż przy zabiegach żelowych lub akrylowych.
  • Rozsądna cena. Ten rodzaj stylizacji jest przystępny cenowo i nie będzie zbyt dużym ciężarem dla naszego portfela.
  • Uniwersalizm. Manicure hybrydowy wygląda doskonale zarówno na krótkich, jak i długich paznokciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *