termolifting

Czy warto stosować termolifting?

Termolifting to zabieg oparty na wykorzystaniu fal radiowych, które podgrzewają skórę i stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu procesowi skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i napięta. Zabieg ten jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga cięć ani nakłuć, a więc nie naraża pacjenta na blizny czy długotrwałe siniaki. Warto dodać, że termolifting może być stosowany na różnych partiach ciała, takich jak twarz, szyja czy dekolt.

Korzyści płynące z termoliftingu

Jedną z głównych zalet termoliftingu jest jego nieinwazyjność. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie powoduje długotrwałych powikłań. Ponadto, efekty termoliftingu są widoczne niemal natychmiast po zabiegu. Warto również wspomnieć, że termolifting jest stosunkowo szybkim zabiegiem – jego wykonanie zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut. Długotrwałe efekty utrzymują się nawet do kilku lat.

Potencjalne przeciwwskazania i ryzyko

Mimo licznych zalet termoliftingu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zabieg nie jest zalecany dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami, ciężkimi infekcjami czy zakrzepicą żylną. Ponadto, termolifting nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Warto również pamiętać, że w przypadku nieprawidłowego wykonania zabiegu lub nieodpowiedniej pielęgnacji po zabiegu może dojść do powikłań takich jak oparzenia czy przebarwienia skóry.

Dla kogo dedykowany jest termolifting?

Termolifting jest szczególnie polecany dla osób w średnim wieku, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności czy pojawienie się zmarszczek. Zabieg ten może być również stosowany jako profilaktyka przed pojawieniem się oznak starzenia.

Zabieg termoliftingu rozpoczyna się od konsultacji z kosmetologiem, który ocenia stan skóry pacjenta i dobiera odpowiednią moc fal radiowych. Następnie, na skórę nakładany jest żel przewodzący, a specjalna głowica emitująca fale radiowe przesuwana jest po powierzchni skóry. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne ciepło oraz ściąganie skóry. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak zaczerwienienie to zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *