endermologia

Na czym polega zabieg endermologii?

Kiedy domowe masaże, peelingi czy naprzemienne natryski nie przynoszą zadowalających efektów, to z pomocą przychodzi endermologia. Jest to zabieg, który pozwala wymodelować sylwetkę i pozbyć się cellulitu.

Na czym polega endermologia?

Endermologia to nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej odpornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Zabieg ten przypomina ruchy masażysty. Wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy zbudowanej z dwóch ruchomych, niezależnie od siebie pracujących rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia między rolki zostaje wciągnięty fałd skóry. Jest on rolowany od wewnątrz i na zewnątrz, dzięki temu oddziałuje się nawet na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Endermologia LPG stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co sprawia, że nasza skóra staje się napięta, jędrna i gładka. Zabieg działa także relaksująco i odprężająco, co skutecznie łagodzi stres. Oczyszczenie organizmu z toksyn pozwala skórze odzyskać młody i zdrowy wygląd.

Endermologia – efekty po zabiegu

Najważniejszym efektem endermologii jest widoczna redukcja cellulitu dzięki zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Już po kilku zabiegach można pochwalić się znacznym zmniejszeniem obwodów poszczególnych części ciała. Przy regularnym poddawaniu się masażowi mechanicznemu powierzchnia tkanki podskórnej jest wyrównywana. Endermologię można też wykorzystać do masażu twarzy, dekoltu, szyi. Uzyskuje się dzięki temu efekt ujędrnienia oraz poprawy elastyczności skóry, wygładzania zmarszczek, złagodzenia konturu twarzy, oczu i ust. Zabieg endermologii stosowany jest też do leczenia uszkodzeń wiązadeł i ścięgien, usuwania bólów mięśni oraz obrzęków. Poza działaniem upiększającym ma więc również działanie terapeutyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *