kosmetolog

Czym zajmuje się kosmetolog?

Kosmetologia to prężnie rozwijająca się dziedzina, która przyciąga coraz więcej zainteresowanych urodą oraz dbaniem o wygląd. Czym dokładnie zajmują się osoby mające wykształcenie w tej dziedzinie oraz kiedy skorzystać z ich pomocy?

Kto może zostać kosmetologiem?

Kosmetologiem może zostać osoba, która ma za sobą trwające 3 lata studia licencjackie oraz dodatkowo trwające 2 lata studia magisterskie. Przedmioty na takich studiach są różnorodne i pozwalają na poznanie zarówno anatomii człowieka oraz biologii ciała, jak i również obszarów nauki takich jak immunologia oraz mikrobiologia.

Dużą wagę przywiązuje się oczywiście również do chemii kosmetycznej, aparatury stosowanej w kosmetologii, a także do receptur preparatów.

Kiedy zgłosić się do kosmetologa?

Ze względu na szeroką wiedzę o ciele człowieka, zawód kosmetologa na wielu polach pokrywa się z zawodem dermatologa, choć oczywiście zadania stawiane przed tym pierwszym to głównie kwestie dotyczące pielęgnacji oraz poprawy mankamentów skóry. Kosmetolog zajmuje się jednak nie tylko zabiegami na brwi czy rzęsy, z którymi zawód ten wielu osobom się kojarzy, ale również leczeniem defektów skórnych.

Przykładem tych ostatnich jest np. problem z trądzikiem. Jeśli kosmetolog uzna, że przyczyną jego powstawania są przede wszystkim błędy pielęgnacyjne, zaleci idealne kosmetyki, a także odpowiednie dla tego problemu skórnego zabiegi. Oczywiście jeśli na podstawie wywiadu pojawią się wątpliwości co do poważniejszych problemów zdrowotnych mogących przyczyniać się do trądziku, wówczas kosmetolog z pewnością poleci wizytę w gabinecie dermatologicznym.

Inwestycja w przyszłość

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się około 25. roku życia, dlatego też już od tego wieku należy rozpocząć bardziej intensywne dbanie o jej stan. Również w tym obszarze nieoceniona jest pomoc kosmetologa. Taki specjalista doskonale zna procesy zachodzące w skórze, może więc zalecić odpowiednie kosmetyki, a także zabiegi, które spowolnią ten proces. Zabiegi odmładzające skórę to podstawa działania prawie każdego gabinetu kosmetologicznego i właśnie w celu ich wdrożenia warto zwrócić się o pomoc do takich specjalistów.

Jak widać kosmetolog dzięki swojej holistycznej wiedzy zgromadzonej podczas studiów może pomóc nie tylko w przypadku pielęgnacji skóry oraz poprawy jej wyglądu, ale również przy różnego rodzaju defektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *