depilacja laserowa

Depilacja laserowa a wrastające włoski

Wrastające włoski są częstym problemem kobiet stosujących woski i maszynki elektryczne. Depilacja osłabia strukturę włosów, którym trudniej jest przebić się przez warstwy skóry. Poza tym tradycyjne i domowe metody depilacji podrażniają naskórek, wiec skóra staje się twardsza. W efekcie włoski pozostające pod naskórkiem mogą wywołać nawet zapalenie meszków włosowych, co objawia się zaczerwienioną i opuchniętą skórą oraz wypryskami ropnymi. Aby zapobiec wrastaniu włosków, warto zadbać o regularne nawilżanie skóry po zabiegu oraz stosowanie peelingów, które usuną stwardniały naskórek. Co ciekawe skutecznym i sprawdzonym sposobem na pozbycie się wrastających włosków jest depilacja laserowa — wiązka lasera wnika głęboko i oddziałuje na struktury wrastających włosów.

Depilacja laserowa jako najskuteczniejsza metoda walki z wrastającymi włoskami

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Aby włoski przestały odrastać, konieczne jest jednak wykonanie kilku serii zabiegów. Depilacja opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli wytwarzaniu strumienia światła, które przenika przez skórę i zostaje wchłonięte przez melaninę znajdującą się w meszkach włosowych. Laser przekształcany jest w dużą ilość ciepła, które trwale niszczy cebulki włosowe. W trakcie zabiegu likwidowane jest nie tylko owłosienie widoczne na skórze, ale także to, co znajduje się pod skórą, czyli cebulki włosów.

Problem wrastających włosków jest efektem stosowania tradycyjnych metod depilacji, które polegają na wyrywaniu włosków. Depilacja laserowa oddziałuje na strukturę włosa i usuwa cebulki włosowe w sposób nieodwracalny. Włoski nie odrastają, a więc nie blokują się pod warstwą stwardniałego naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *