depilacja

Depilacja laserowa Vectus jeszcze bardziej bezpieczna

Sposobów usuwania włosów jest mnóstwo — maszynka do golenia, pianka do depilacji lub depilacja mechaniczna. Jednak najbardziej skuteczną i co ważne, długotrwałą metodą jest depilacja laserowa.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Ponieważ wiele kobiet obawia się działania lasera na skórę, to woli stosować klasyczne metody usuwania owłosienia, jak golenie czy wosk. Warto jednak wiedzieć, że bezpieczeństwo depilacji laserowej zdecydowanie się pojawiło. Obecnie używa się laserów takich jak VECTUS, które wyposażone są w czytnik poziomu melaniny w skórze. Na podstawie odczytów dobierany jest optymalne parametry dla zabiegu. Ta indywidualizacja sprawia, że  dostosowuje się on do różnych typów skóry oraz kolorów włosków. Wszystko to sprawia, że zabieg depilacji za pomocą lasera VECTUS jest  jeszcze bardziej skuteczny i bezpieczniejszy niż wcześniejsze metody depilacji laserowej. Pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez powodowania podrażnień nawet w tak wrażliwych miejscach, jak okolice bikini, pachy czy górna warga.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Jeśli decydujemy się na usuwanie owłosienia za pomocą depilacji laserowej, to powinniśmy pamiętać o tom, że po zabiegu niewskazane jest opalanie miejsc, z których zostały usunięte włoski. Dlatego na serię depilacji laserowych lepiej wybrać się w sezonie jesiennym lub zimowy, a w sezonie letnim cieszyć się słońcem i skórą bez zbędnych włosków. Oczywiście, profesjonalnie wykonana depilacja nie jest tania, ale oszczędza nam potem wiele czasu i kłopotów związanych z dość częstymi zabiegami związanymi z pozbywaniem się owłosienia. Po serii zabiegów wystarcza już tylko jeden utrwalający wykonywany raz do roku, by cieszyć się trwałym efektem.

Gdzie wykonać zabieg?

Ponieważ trwałe usuwanie owłosienia nie jest tanie, to jeśli zdecydujemy się na depilację laserową, to warto zwrócić uwagę na to, jakiego lasera używa się w danym salonie kosmetycznym. Powinniśmy też zasięgnąć rady kosmetologa, który sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *