endermologia

Efekty endermologii. Czy zabieg jest skuteczny?

Endermologia jest zabiegiem polegającym na podciśnieniowym masażu skóry. Stosuje się ją przede wszystkim w celu odchudzania oraz modelowania sylwetki, a także jako skuteczny sposób na radzenie sobie z cellulitem. Jak przebiega ten zabieg oraz czy w praktyce rzeczywiście jest skuteczny?

Jak wygląda zabieg endermologii?

Jeśli chodzi o odczucia, endermologia przypomina po prostu zwykły masaż, nie jest więc bolesna. Nieco jednak różni się od masażu, bowiem przed rozpoczęciem niezbędne jest ubranie odpowiedniego kombinezonu, który będzie osłaniał ciało oraz wzmacniał działanie używanej głowicy.

Głowica ta jest wyposażona w komorę ssącą oraz rolki, które obracają się w przeciwnych kierunkach. Dzięki takiej konstrukcji zabieg endermologii działa na głębsze warstwy skóry, stymulując krążenie, pobudzając metabolizm, a także inicjując produkcję elastyny oraz kolagenu.

Czy endermologia jest skuteczna?

Okazuje się, że endermologia jest bardzo skuteczną metodą, efekty można bowiem dostrzec nawet po pierwszym zabiegu, przede wszystkim jako poprawę elastyczności skóry. Oczywiście jeden nie wystarczy, aby rezultaty były spektakularne i utrzymywały się przez dłuższy czas.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów zaleca się wykonanie serii, najlepiej od 8 do 12 razy, przy czym wszystko zależy od problemu z którym się zgłoszono. Istotna jest też częstotliwość wykonywania endermologii (maksymalnie 2 razy w tygodniu) oraz postępowanie już po zakończeniu serii.

Jak wspierać efekty endermologii?

Endermologia daje najlepsze efekty, jeśli za nią wdrożone są określone zmiany w życiu codziennym. Warto więc zadbać o:

  • możliwie dużą dawkę ruchu,
  • zdrową dietę z minimalną ilością tłuszczów trans i napojów słodzonych,
  • picie dużych ilości wody, najlepiej około 2 litrów na dzień,
  • używanie odpowiednich kosmetyków pielęgnujących, najlepiej polecanych przez kosmetologów.

Jakie są przeciwwskazania do endermologii?

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, istnieje grupa przeciwwskazań do wykonywania endermologii. Poza różnego rodzaju infekcjami skóry, nie powinny poddawać się jej kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, a także osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem są też choroby nowotworowe w aktywnym stadium.

Jak widać endermologia to bardzo skuteczna metoda na poprawę kondycji skóry. Jeśli i Ty chcesz sprawdzić jej efekty, odwiedź nasz gabinet kosmetyczny i skorzystaj z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *