fal radiowych w kosmetologii

Fale radiowe w medycynie estetycznej

Zabiegi radiofrekwencji wykorzystują promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości zbliżonej do fal radiowych. Głębokość oddziaływania fali na skórę zmniejsza się wraz ze zwiększeniem częstotliwość fali. Najbardziej efektywne są zabiegi wykorzystujące fale o zakresie 1 MHz. Działają one poprzez podniesienie temperatury włókien kolagenowych zawartych w skórze, dzięki czemu dochodzi do przemian w obrębie skóry właściwej. 

Właściwości relaksujące i poprawiające ukrwienie

Zastosowanie fal radiowych w zabiegach na twarz mają właściwości relaksujące i odprężające. Ich zastosowanie na twarz pomaga redukować objawy zmęczenia oraz cienie pod oczami. W związku z tym, że ciepło poprawia ukrwienie, zmienia się także koloryt skóry na bardziej zdrowy i młodszy. Po zabiegu można także zauważyć ogólnie wygładzenie i złagodzenie rysów twarzy. 

Ujędrnianie skóry

Zabiegi oparte na działaniu fal radiowych idealnie sprawdzają się przy ujędrnianiu różnych partii ciała. Ogrzewanie skóry poprzez ich emisję do głębokich warstw powoduje uruchomienie procesu jej odbudowy poprzez produkcję włókien kolagenu i elastyny. Zabiegi te są odpowiednie zarówno jeśli o poprawę owalu twarzy, jak i ujędrnianie ciała po przebytej ciąży lub znacznej utracie wagi. Zauważono także ich działanie w przypadku poprawy wyglądu rozstępów, które stają się płytsze, gładsze i mniej widoczne. 

Zmniejszanie tkanki tłuszczowej

Fale radiowe wspomagają także procesy lipolityczne i związane z redukcją cellulitu. Rozgrzewanie tkanek podskórnych pomaga w rozbijaniu komórek tłuszczowych, dzięki czemu są one łatwiej przetwarzane przez organizm i spalane. Podczas tego procesu zachodzi też lepsze ukrwienie, które, jak wiemy, ma ogólne działanie odmładzające, ale wspomaga także wydalanie z organizmu toksyn. Dzięki nim można także uzyskać efekt wysmuklenia i wymodelowania ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *