Pielęgnacja twarzy

Infuzja tlenowa – na czym polega odmładzanie tlenem?

Zanieczyszczenie powietrza sprawia, że do komórek skóry dociera niewystarczająca ilość tlenu. Nasza skóra staje się szara, zmęczona, sucha i mało elastyczna. Infuzja tlenowa pozwala dotlenić i nawilżyć skórę na poziomie komórkowym. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra odzyskuje świeży i zdrowy wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Infuzja tlenowa to zabieg wykonywany za pomocą czystego, sprężonego tlenu. Polega on na wtłoczeniu w głąb skóry substancji aktywnych, które dobierane są zgodnie z potrzebami klienta. Dostarczony tlen zwiększa metabolizm komórkowy, odżywia tkanki, zwiększa napięcie skóry oraz spowalnia procesy starzenia. Skóra staje się odświeżona i gładka, a zmarszczki zostają wyraźnie zredukowane. Wprowadzone podczas infuzji tlenowej substancje aktywne docierają do głębokich warstw skóry oraz odżywiają ją. Zabieg infuzji tlenowej jest przyjemny – przypomina delikatny masaż oraz całkowicie bezbolesny. Nie powoduje też żadnych skutków ubocznych. Jest to zabieg, który wykonywany jest przed uroczystymi okazjami lub jako kuracja łagodząca skórę i zapobiegająca występowaniu niedoskonałości. Warto też zaznaczyć, że zabieg infuzji tlenowej jest podobny do mezoterapii igłowej, ale o bardziej delikatny. Jeśli zdecydowaliśmy się na mezoterapię, to infuzja tlenowa będzie doskonałym sposobem na podtrzymanie jej efektów.

Efekty odmładzania tlenem

Zabiegi infuzji tlenowej najczęściej wykonuje się w celu nawilżenia skóry, regeneracji i odmłodzenia twarzy, a także likwidacji jej mankamentów takich jak przebarwienia, trądzik czy stany zapalne. Efekty, jakie daje infuzja tlenowa, wynikają z połączenia tlenu i substancji odżywczych. Tlen działa odżywczo i tonizująco, pobudza komórki, nadając skórze świeży elastyczny i świetlisty wygląd. Ponadto ma on również właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki temu powoduje zmniejszenie się podrażnień. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy dobrać odpowiednią substancję, która zostanie wprowadzona podczas zabiegu. Rezultaty widoczne są już po jednej kuracji, a efekt utrzymuje się do około miesiąca. W przypadku wykonania serii infuzji tlenowych efekt odmłodzonej skóry może nam towarzyszyć nawet pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *