kobieta dotykająca swoje nogi

Jak długo utrzymuje się efekt po depilacji laserowej?

Pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są już po tygodniu od zabiegu – dokładnie tyle czasu potrzeba, aby włoski wypadły z zewnętrznej warstwy skóry. Co prawda laser skutecznie osłabia włoski, ale mogą one pozostać na skórze jeszcze przez kilka dni po sesji. W ciągu kolejnych kilku tygodni włoski zaczynają odrastać – dzieje się tak dlatego, że laser usuwa jedynie zewnętrzne warstwy owłosienia i nie oddziałuje w żaden sposób na ukryte w głębszych warstwach skóry cebulki. Aby efekt utrzymał się dłużej, konieczne jest wykonania całej serii zabiegów – zasadniczo pojedyncza sesja lasera może usunąć jedynie 30% owłosienia.

Efekt w znacznej mierze zależny jest od indywidualnych predyspozycji. Warto bowiem wiedzieć, że laser skuteczniej wyłapuje ciemne pigmenty, a więc zabieg jest skuteczniejszy wobec ciemnych i grubych włosków. Jaśniejsze włosy są trudniejsze do wyeliminowania i często wymagają większej liczby zabiegów. Zwykle wykonuje się od 6 do 9 sesji w odstępach miesięcznych, a po wykonaniu wszystkich cykli skóra pozostaje gładka już na zawsze. Jeśli mimo wszystko pojedyncze włoski zaczną się pojawiać, to wystarczy wykonać jeden lub dwa zabiegi przypominające w ciągu roku.

Zalety depilacji laserowej

Tak naprawdę depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia – żadna inna technika nie daje tak długotrwałego efektu. Z użyciem lasera można trwale usunąć owłosienie z różnych partii ciała, a po przyjęciu całej serii zabiegów można cieszyć się idealnie gładką skórą na lata. Depilacje z użyciem lasera VECTUS nie wymagają wcześniejszego znieczulenia, ponieważ laser wyposażony jest w technologię chłodzącą skórę. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, ale to jedyny efekt uboczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *