leczenie laserem frakcyjnym

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to nowoczesna technologia stosowana w medycynie estetycznej, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących skutecznych rozwiązań na problemy skórne. 

Laser frakcyjny to urządzenie emitujące wiązkę światła o określonej długości fali, która jest skierowana na powierzchnię skóry. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów, które oddziałują na całą powierzchnię skóry, laser frakcyjny działa punktowo, tworząc mikroskopijne kolumny termiczne. Dzięki temu proces regeneracji skóry jest przyspieszony, a ryzyko powikłań i czas rekonwalescencji są znacznie mniejsze.

W trakcie zabiegu laserem frakcyjnym dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia niewielkich obszarów skóry, co prowadzi do stymulacji procesów naprawczych organizmu. W efekcie następuje produkcja kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Ponadto, dzięki swoim właściwościom koagulacyjnym, laser frakcyjny może skutecznie zamykać naczynia krwionośne, co przyczynia się do redukcji rumienia i poprawy kolorytu skóry.

Zastosowania lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny znajduje zastosowanie w leczeniu wielu problemów skórnych:

  • Redukcja zmarszczek i linii mimicznych – dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, laser frakcyjny pomaga w wygładzeniu zmarszczek oraz linii mimicznych, przywracając skórze młodzieńczy wygląd.
  • Poprawa tekstury skóry – laser frakcyjny może być stosowany w celu redukcji blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych czy rozstępów. Dzięki regeneracji tkanek skórnych następuje poprawa tekstury i kolorytu skóry.
  • Leczenie przebarwień – laser frakcyjny może być również używany do usuwania przebarwień, takich jak plamy starcze czy melasma. Działanie lasera prowadzi do złuszczania naskórka, co przyczynia się do wygładzenia kolorytu skóry.
  • Redukcja porów – zabiegi laserem frakcyjnym mogą pomóc w zwężeniu rozszerzonych porów, co prowadzi do poprawy wyglądu cery i zmniejszenia tendencji do powstawania zaskórników.

Efekty stosowania lasera frakcyjnego są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak w celu uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *