laseroterapia

Jak laseroterapia stała się światowym trendem w kosmetologii estetycznej?

Laseroterapia to obszerne pojęcie, pod którym kryją się różne zabiegi, podczas których wykorzystuje się specjalne urządzenia emitujące promienie laserowe. W przeszłości były stosowane tylko w medycynie, dzisiaj są już normą w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Laseroterapia dała nam nowe możliwości z zakresu pielęgnacji i dbania o zdrowie oraz piękny wygląd naszej skóry. Co sprawia, że laseroterapia jest tak chętnie wykorzystywaną obecnie metodą? W dzisiejszym wpisie postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie, jednocześnie wyjaśniając, jakie są największe zalety stosowania laseroterapii. Zapraszamy do lektury!

Jak działa laser?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną, która zaliczana jest do promieniowania optycznego. Promieniowanie takie charakteryzuje się jednakową długością fal, spójnością oraz skoncentrowaną wiązką skierowaną w jednym kierunku. Niezależnie od tego, jak daleko znajdujemy się od lasera, średnica jego wiązki nie zmienia się. Laseroterapia wykorzystuje te specyficzne wiązki promieniowania, wywołując celowe mikrouszkodzenia przypominające maleńkie oparzenia, które sięgają aż do głębokich warstw skóry właściwej. Takie mikroskopijne uszkodzenia powodują, że skóra jest stymulowana i pobudzana do regeneracji. Jej struktury zmuszone są do wytworzenia nowych włókien kolagenowych, następuje dynamiczna przebudowa, a krążenie krwi znacząco się poprawia. Takie działanie jest niezwykle korzystne dla wyglądu naszej skóry! Staje się ona jędrniejsza, elastyczniejsza i gładsza.

Do czego wykorzystuje się lasery w kosmetologii?

Lasery frakcyjne najczęściej wykorzystywane w kosmetologii są urządzeniami, które mogą być używane do uzyskania wielu różnych efektów. W zależności od tego, jakiej długości fale emitują, mogą być stosowane do: odmładzania i ujędrniania skóry, przeprowadzania zabiegów depilacyjnych, zamykania naczynek krwionośnych, redukcji blizn, rozstępów i cellulitu, usuwania brodawek i innych zmian skórnych, a także nieestetycznych przebarwień lub niechcianych tatuaży.

Jakie są największe zalety stosowania laseroterapii w kosmetologii?

Działanie lasera jest bardzo szerokie, można go wykorzystywać do wykonywania różnego rodzaju zabiegów z zakresu pielęgnacji i medycyny estetycznej. Jego popularność nie dziwi, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety stosowania tej metody:

Uniwersalność – metoda ta może być wykorzystywana do przeprowadzania wielu różnych zabiegów.

Skuteczność – laseroterapia jest wyjątkowo skuteczną metodą, która pozwala szybko osiągnąć zadowalające efekty.

Małoinwazyjność – laseroterapia pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty bez użycia skalpela lub innych narzędzi, które zaliczane są do metod inwazyjnych. Zabiegi są bezbolesne, a czas potrzebny na regenerację po nich jest stosunkowo krótki.

Precyzja – zastosowanie laserów umożliwia niezwykle precyzyjną pracę. Kosmetyczka skupia się tylko na wybranym obszarze skóry, a tkanki otaczające go są całkowicie bezpieczne, gdyż nie ma ryzyka uszkodzenia ich podczas zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *