twarz

Jak poprawić owal twarzy?

Zmiana rysów twarzy może mieć wiele przyczyn. Wpływ na to mogą mieć np. choroby autoimmunologiczne, wzrost wagi, zatrzymywanie wody w organizmie czy też niższa produkcja kolagenu i elastyny, która odpowiada za starzenie się skóry. Opadające policzki i nieregularna linia żuchwy sprawiają, że twarz traci blask i wygląda na zmęczoną. Aby poprawić owal twarzy, wiele osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Które z nich są skuteczne? Poniżej podpowiadamy, z jakich zabiegów warto skorzystać, by poprawić kontur twarzy i ujędrnić skórę.

Jakie zabiegi pozwalają odzyskać owal twarzy?

Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które poprawiają owal twarzy i ujędrniają skórę, wymienia się zabiegi z zakresu wolumetrii. Wolumetria polega na wstrzykiwaniu pod skórę wypełniaczy takich jak np. kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy wyraźnie podnosi linię żuchwy oraz modeluje podbródek. I choć efekty ostrzykiwań utrzymują się długo, zabieg ten nie jest przeznaczony dla wszystkich. Najczęściej wykonuje się go u osób, które chcą zniwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry. U młodszych osób, które chcą wyostrzyć swoje rysy, wolumetria nie cieszy się takim uznaniem. W ich przypadku większe zainteresowanie wzbudzają liftingi oraz zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Niezwodny okazuje się m.in. termolifting. Taki nieinwazyjny zabieg liftingujący oferuje Klinika Urody Maestria w Szczecinie. Zaffiro to bezbolesny zabieg, który pozwala odzyskać owal twarzy dzięki stymulacji temperaturowej promieniowaniem podczerwonym. W trakcie zabiegu skóra zostaje dokładnie oczyszczona i złuszczona, przez co lepiej wchłania składniki odżywcze. Po zabiegu natomiast jest wyraźnie rozświetlona i ujędrniona. Skuteczne okazują się również zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych. Wśród nich wymienić można zabieg z użyciem urządzenia Maximus. Urządzenie to bazuje na połączeniu technologii tripolarnej fali radiowej i dynamicznej aktywacji mięśni. Jego zastosowanie pozwala wymodelować twarz oraz zredukować widoczność zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *