Jak pozbyć się cellulitu?
Widoczne pod skórą grudki tłuszczu, które przypominają strukturę pomarańczy, określa się mianem cellulitu. Cellulit to przypadłość, która dotyczy większości kobiet w różnym wieku. I choć na jego pojawienie się największy wpływ ma niewłaściwa dieta i brak ruchu, powodem jego występowania mogą być także inne czynniki. Wśród nich wymienić można np. zaburzenia hormonalne i metaboliczne czy też problemy z krążeniem krwi. Jak zredukować widoczność pomarańczowej skórki? Poniżej podpowiadamy, jak skutecznie walczyć z cellulitem, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej.
Z jakich zabiegów warto skorzystać, by pozbyć się cellulitu?
W redukcji widoczności cellulitu największe znaczenie mają regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta. Chcąc przyspieszyć ten proces, warto korzystać też z zabiegów medycyny estetycznej. W ofercie naszej Kliniki Urody Maestria w Szczecinie wśród zabiegów poprawiających wygląd skóry wymienić można m.in.:
- endermologię – czyli rodzaj masażu podciśnieniowego, który przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, zasysającego skórę za pomocą podciśnienia. Następnie zassana skóra, która tworzy fałdę, jest intensywnie masowana. W ten sposób oddziałuje się zarówno na skórę, jak i tkankę łączną, pobudzając metabolizm i poprawiając krążenie krwi danej części ciała. Endermologia drenuje też nadmiar płynów, przez co jest niezwykle skuteczna w walce z cellulitem wodnym.
- zabieg Zaffiro – czyli rodzaj peelingu wodnego, który wykorzystuje światło podczerwone do ujędrnienia skóry. Stymulacja temperaturowa promieniowaniem podczerwonym złuszcza skórę, która w efekcie jest oczyszczona i łatwiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w preparatach nawilżających. Zabieg Zaffiro w Szczecinie uznaje się za bezinwazyjny lifting, który nadaje elastyczności zwiotczałej skórze na twarzy, brzuchu, ramionach oraz udach.
- zabiegi z wykorzystaniem technologii tripolarnej fali radiowej – w naszej klinice urody wykonuje się je za pomocą urządzenia Maximus. Urządzenie to rozgrzewa skórę, czego efektem są skurcze mięśni, które uwalniają płynny tłuszcz z wypychanych w górę komórek. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia skóry generują produkcję nowej elastycznej i zagęszczonej tkanki.