kobieta w trakcie depilacji laserowej pach

Jak przygotwać się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na trwałe pozbycie się problemu niechcianego owłosienia. Po określonej ilości zabiegów włoski przestają odrastać, a te, które przetrwają, są cieńsze i jaśniejsze. Dzieje się tak, ponieważ światło lasera niszczy struktury włosów i blokuje ich wzrost.

Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna, a do zabiegu unie trzeba się jakość specjalnie przygotowywać. Warto jednak pamiętać, aby miesiąc przed zabiegiem nie wyrywać włosków depilatorem ani woskiem oraz nie stosować maści z retinoidami. Jeśli stosowana jest doustna kuracja retinoidami, to trzeba ją przerwać nawet na 6 miesięcy przed depilacją laserową. Konieczne jest także przerwanie leczenia preparatami fototoksycznymi i fotoalergicznymi, a w miesiącu poprzedzającym zabieg trzeba zrezygnować z opalania i wizyt w solarium.

Jak postępować przed wizytą w klinice urody?

Na dzień przed zabiegiem odstawiamy wszystkie stosowane dotychczas kosmetyki i preparaty do ciała. Dzień wcześniej należy także gładko zgolić włosy maszynką. Przed pierwszym zabiegiem trzeba zostawić nieco dłuższe włoski, aby kosmetolog mógł prawidłowo ocenić poziom melaniny i dobrać odpowiednie parametry pracy lasera. W dniu zabiegu trzeba dokładnie umyć ciało, aby odtłuścić skórę. W miejscu zabiegu nie wolno stosować żadnych kremów ani balsamów, a na dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.

Czego nie robić po zabiegu depilacji laserowej?

Instrukcje postępowania po zabiegu depilacji laserowej przekaże kosmetolog. Zwykle bezpośrednio po zabiegu zabronione jest korzystanie z sauny i basenów oraz branie gorących kąpieli. Na skórę nie wolno aplikować preparatów, które w składzie zawierają alkohole ani stosować peelingów. Nie zaleca się także opalania i nakładania samoopalaczy. Skóra po zabiegu może być bowiem delikatnie podrażniona i zaczerwieniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *