salon urody

Jak się przygotować na wizytę w salonie urody?

Każda kobieta potrzebuje chwili dla siebie. Wiele z nas poświęca czas i siły dla innych, często zapominając o sobie. Do tego chciałybyśmy zawsze wyglądać pięknie. Dlatego pozwól sobie na wizytę w klinice urody – to wspaniały sposób na relaks, regenerację sił i poprawę urody. Jeśli już się zdecydowałaś na wizytę w salonie, być może zastanawiasz się czy musisz się do niej jakoś przygotować. To wszystko zależy od tego, jaki zabieg wybrałaś. Dowiedz się czy i ewentualnie jak się przygotować, jeśli masz umówioną wizytę, aby nic cię nie zaskoczyło i byś mogła w pełni cieszyć się zabiegiem.

Zacznijmy od… wywiadu

Tak, większość zabiegów w salonie kosmetycznym poprzedza się właśnie przeprowadzeniem wywiadu. Nie musisz się jednak tym stresować. Chodzi jedynie o ustalenie czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu. Kosmetyczka może cię zapytać o przyjmowane leki, skłonność do alergii czy codzienną pielęgnację skóry. Ciąża i karmienie piersią mogą uniemożliwiać wykonanie pewnych zabiegów kosmetycznych. Wywiad jest niezbędny, aby mieć stuprocentową pewność, że przeprowadzony zabieg jest dla klientki bezpieczny, oraz aby dobrać ten odpowiedni. Po wywiadzie czas na zabieg. Niektóre z nich nie wymagają żadnego przygotowania. A inne?

Zabiegi na twarz – czy muszę przyjść bez makijażu?

Oczywiście skóra przed jakimkolwiek zabiegiem na twarz będzie dokładnie oczyszczona przez kosmetyczkę bez względu na to, czy masz nałożony makijaż czy nie. Czasem wizyta w salonie jest którymś z punktów w twoim grafiku, więc będziesz miała wtedy na sobie makijaż wykonany wcześniej. Kosmetyczka bez wątpienia wykona demakijaż, nie musisz tego robić we własnym zakresie. To, czego powinnaś unikać na minimum dzień przed zabiegiem na twarz to duża ekspozycja na słońce i duże zmiany temperatury, czyli na przykład korzystanie z sauny czy łaźni parowej.

Zabiegi na ciało – czego nie robić przed

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu, ale większość nie wymaga przygotowania. Ciało powinno być czyste, należy więc wcześniej się umyć i unikać wszystkiego, co mogłoby sprawić, że skóra w dniu wykonywania zabiegu będzie podrażniona czy zaczerwieniona na przykład przez opalanie się.

Depilacja laserowa – golić się czy nie?

Przed zabiegiem depilacji laserowej nasza skóra powinna być oczyszczona, ale nie natłuszczona. Zatem przed zabiegiem warto wziąć prysznic, ale nie smarować skóry żadnymi kremami. Dzień przed depilacją należy ogolić skórę.

Manicure i pedicure – czy muszę zmyć lakier z paznokci?

Tutaj często pojawiają się wątpliwości czy można przyjść na manicure lub pedicure na przykład z lakierem na paznokciach. Możesz go zmyć, ale nie jest to konieczne. Kosmetyczka odpowiednio przygotuje płytkę paznokcia przez piłowanie i oczyszczanie. Kolejna kwestia to czy należy skrócić wcześniej paznokcie. Musisz jednak pamiętać, że jeśli będą one przycięte za krótko, to nie zostawisz zbyt wielkiego pola do popisu stylistce. Lepiej, żeby to ona zajęła się długością i kształtem twoich paznokci.

Zabiegi SPA – zrelaksuj się

Tutaj liczy się relaks. Ty też się zrelaksuj – nie musisz się niczym stresować ani specjalnie przygotowywać. Wskazane jest jednak, aby nie wykonywać na dwie doby wcześniej żadnego rodzaju depilacji.

Wiesz już jak się przygotować do poszczególnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Pozostało więc już tylko przyjść na wizytę i cieszyć się jej efektami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *