zmarszczki

Jak skutecznie zredukować zmarszczki?

Zdrowa dieta i odpowiednia pielęgnacja mają istotny wpływ na stan cery. Niestety wraz z wiekiem skóra traci jędrność, a efektem tego są zmarszczki. Pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust. Można je zauważyć już po trzydziestym roku życia. Z każdym kolejnym rokiem zaczyna ich jednak przybywać. Procesu starzenia się skóry nie da się zatrzymać, ale istnieją sposoby, dzięki którym można go spowolnić. Co zrobić, by zredukować widoczne oznaki starzenia? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej zabiegom, które odejmują lat.

Jakie zabiegi warto wykonać, by pozbyć się zmarszczek?

Widoczność zmarszczek można zredukować na wiele sposobów. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w organizmie wypełniacz, którego aplikacja, wyraźnie spłyca zmarszczki, a jednoczenie pozwala zachować naturalny efekt. Innym popularnym wypełniaczem jest toksyna botulinowa. Znana jako botoks, nie występuje w organizmie naturalnie, ale pozwala osiągać podobne efekty, co kwas hialuronowy. Oprócz wypełniaczy widoczność zmarszczek można redukować dzięki zabiegom, takim jak np.:

  • mezoterapia mikroigłowa – która polega na iniekcji skóry za pomocą mikroigieł i aplikacji substancji aktywnych, spowalniających procesy starzenia i zwiększających produkcje kolagenu i elastyny,
  • zabieg z użyciem lasera frakcyjnego Emerge – który dotyczy oczyszczenia skóry, a następnie jej stymulacji przy użyciu specjalnej głowicy, emitującej energię mikrowiązek światła. W wyniku ich oddziaływania dochodzi do mikrouszkodzeń skóry, co pobudza naturalny procesu gojenia, w czasie którego miejsce zniszczonych tkanek zastępują nowe. Laser frakcyjny skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne, spłyca bruzdę nosowo-wargową, a także redukuje widoczność przebarwień i blizn,
  • zabieg z wykorzystaniem urządzenia Zaffiro – czyli rodzaj nieinwazyjnego liftingu, który polega na stymulacji temperaturowej skóry promieniowaniem podczerwonym. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje ujędrniona i zagęszczona, a widoczność zmarszczek jest zdecydowanie mniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *