depilacja

Jak trwale pozbyć się owłosienia?

Depilacja w domu jest czasochłonna i nie zawsze w pełni skuteczna. Ostrza tradycyjnych maszynek do depilacji szybko się tępią, a źle wyprofilowane główki niekoniecznie precyzyjnie docierają do każdego miejsca na ciele. Co więcej, przy ich użyciu łatwo skaleczyć lub podrażnić skórę. Trwałe usunięcie owłosienia nie jest też możliwe przy stosowaniu kremów, woskowych plastrów do depilacji i depilatorów. I choć przy korzystaniu z tych metod, dłużej można cieszyć się gładką skórą niż przy depilacji z użyciem tradycyjnej maszynki, zabiegi trzeba regularnie powtarzać. Masz dość walki z owłosieniem? Sprawdź, czy istnieje metoda, dzięki której raz na zawsze się go pozbędziesz.

Depilacja laserowa jako skuteczna metoda usuwania owłosienia

Jedną z metod trwałego usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Jej przeprowadzenie jest możliwe przy użyciu nowoczesnych urządzeń, które bazują na zjawisku selektywnej fototermolizy. Skuteczność depilacji potwierdzoną certyfikatem FDA zapewnia m.in. Vectus. Urządzenie to wykorzystuje m.in. Klinika Urody Maestria, oferująca depilację laserową w Szczecinie. Laser do depilacji Vectus wyposażony jest w czytnik SkinTel, który bada poziom aktywnej melatoniny w skórze. Dzięki niemu indywidualnie, do potrzeb każdego Klienta, można dopasować wiązkę laserową. Ponadto urządzenie wykorzystuje technologię chłodzącą skórę, przez co depilacja nie wymaga znieczulenia.

Na czym polega depilacja laserowa?

Do depilacji wykorzystuje się wiązkę laserową, która przenika do głębokich warstw skóry i zostaje pochłonięta przez melatoninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do zniszczenia cebulki włosa, czego efektem jest gładka skóra trwale pozbawiona owłosienia. Zabieg depilacji laserowej wykonuje się w kilku seriach. Pomiędzy sesjami należy zachować przynajmniej 4 tygodnie przerwy. Co ważne, aby wykonać zabieg, skóra musi być w pełni zagojona. Nie można go przeprowadzić, gdy jest podrażniona lub uszkodzona. Trzeba za to liczyć się z tym, że bezpośrednio po depilacji laserowej skóra będzie zaczerwieniona, ale efekt ten nie utrzymuje się długo.