depilacja laserowa

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to ciesząca się dużym uznaniem metoda usuwania niepożądanego owłosienia i jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jego skuteczność jest potwierdzona klinicznie, a ponieważ jest to zabieg bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia – zyskał szerokie grono wielbicielek wśród kobiet. Sprawdźmy, na czym konkretnie polega i jak się do niego przygotować!

 

Zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej wykorzystuje wiązkę promieniowania elektromagnetycznego. Wnika ona głęboko w skórę i dociera do mieszka włosowego. Energia, pochodząca z wiązki światła, pochłaniania jest przez melaninę, czyli pigment, nadający włoskom barwę. W procesie fotodermatozy selektywnej ciepło zostaje rozproszone do sąsiednich tkanek i uszkadza naczynia krwionośne z dna mieszka włosowego. Komórki macierzyste włosków ulegają uwęgleniu, a cebulka włosa wraz z korzeniami zostaje zniszczona. Wiązka laserowa działa tylko na te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego nie wystarczy poddać się jednemu zabiegowi – proces należy kilka razy powtórzyć w zależności od indywidualnych uwarunkowań biologicznych. Warto też mieć na uwadze, że światło laserowe jest lepiej absorbowane przez ciemne włoski. Zabieg depilacji laserowej nie powoduje żadnych uszkodzeń czy podrażnień i nie doprowadza do uszkodzenia powierzchniowej warstwy naskórka. Jest to metoda bezinwazyjna i nie obejmuje mechanicznej ingerencji w strukturę skóry. Zaraz po zabiegu może być ona lekko zaczerwieniona, jednak efekt ten ustępuje po kilku godzinach.

 

Jak się przygotować?

Zabieg depilacji laserowej musi być każdorazowo poprzedzony konsultacją, aby wykluczyć istotne przeciwwskazania. Należą do nich między innymi ciąża, świeża opalenizna, bielactwo, łuszczyca, padaczka, infekcje skórne czy niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne. Na około miesiąc przed planowanym zabiegiem warto zrezygnować z intensywnego opalania, a tydzień przed przestać stosować peelingi i kremy depilujące. Niewskazane jest również picie herbat ziołowych z nagietka lub dziurawca, ponieważ mają one działanie światłouwrażliwiające. Przestajemy także stosować kremy z witaminą A, C i kwasami owocowymi. Ciało przed zabiegiem należy ogolić. Dbamy o to, aby skóra była nawilżona, ale na dzień przed zabiegiem rezygnujemy z kremów i balsamów. Dla osób, które mają niski próg bólu, przeznaczone są specjalne maści znieczulające, nakładane przez kosmetyczkę tuż przed zabiegiem. Pamiętajmy także, aby po zabiegu traktować skórę wyjątkowo delikatnie i nie stosować na wydepilowane miejsce kosmetyków z alkoholem, dezodorantów i antyperspirantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *