zabieg laserem frakcyjnym

Kiedy stosuje się zabieg laserem frakcyjnym?

Procesu starzenia się skóry nie da się uniknąć. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można go znacząco spowolnić. Jednym z nich jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Jego przebieg polega na przykładaniu do skóry głowicy urządzenia, które emituje energię mikrowiązek światła. W efekcie czego dochodzi do uszkadzania wybranych obszarów naskórka i pobudzenia tkanek do naturalnej regeneracji. W wyniku gojenia miejsce uszkodzonych komórek zajmują nowe – jędrne i odżywione. Kiedy warto się na taki zabieg zdecydować?

Jakie są wskazania do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego?

Zabieg laserem frakcyjnym Emerge to doskonała terapia przeciwzmarszczkowa, którą znaleźć można w ofercie Kliniki Urody Maestria. Pozwala zredukować widoczność oznak starzenia i znacząco poprawia wygląd cery. Skutecznie usuwa niedoskonałości i wygładza zmarszczki mimiczne. Spłyca też bruzdę nosowo-wargową oraz lwią zmarszczkę. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego nieablacyjnego zaleca się wszystkim tym, którzy chcą poprawić jędrność skóry oraz pozbyć się widocznych bruzd. Ponadto ze względu na to, że jest bezbolesny, sprawdza się szczególnie u osób z niską tolerancją na ból. Trwa około godziny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Co więcej, widocznie ujędrniona, pozbawiona zmarszczek skóra to niejedyny efekt, jaki można dzięki niemu uzyskać.

Laser frakcyjny oprócz zmarszczek skutecznie usuwa też inne niedoskonałości. Pomocny okazuje się m.in. w walce z przebarwieniami. Rozjaśnia lub całkowicie usuwa zmiany pigmentacyjne, dzięki czemu wpływa na wyrównanie kolorytu skóry. Świetnie radzi sobie z bliznami potrądzikowymi lub pourazowymi. Zmniejsza też widoczność rozszerzonych porów. Stosuje się go zatem w ramach leczenia trądziku lub oczyszczania skóry. Ze względu na wysoką skuteczność w ujędrnianiu skóry zabieg znajduje też zastosowanie przy redukcji rozstępów. Terapia z użyciem lasera frakcyjnego przynosi szybkie efekty, przez co szczególnie zaleca się go osobom, którym zależy na poprawie wyglądu skóry już po pierwszej wizycie u kosmetologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *