infuzja tlenowa

Kiedy warto zastosować infuzję tlenową?

Czasu nie da się zatrzymać, ale z pewnością dzięki innowacyjnym technologiom da się spowolnić procesy starzenia się skóry oraz usunąć oznaki zmęczenia. Pomocne okazują się wówczas zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym bezboleśnie można wygładzić i odżywić skórę. Jednym z nich jest infuzja tlenowa, czyli nieinwazyjny zabieg, w którym w celu  poprawy kondycji skóry wykorzystuje się technologię hiperbarycznego tlenu oraz działanie kwasu hialuronowego. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega zabieg infuzji tlenowej oraz kto powinien się zdecydować na taką formę odżywienia skóry.

Infuzja tlenowa – przebieg zabiegu oraz wskazania do zastosowania

Infuzja tlenowa polega na wtłoczeniu pod skórę tlenu przy wykorzystaniu specjalnego aplikatora. Urządzenie, aplikując sprężony tlen, jednocześnie wtłacza też pod skórę skoncentrowane składniki odżywcze, które wcześniej zostały nałożone na skórę w postaci serum witaminowego. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Trwa około 1,5 godziny i przynosi efekty od razu po jego wykonaniu. Zaleca się go osobom, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz chcą poprawić jej kondycję, eliminując oznaki zmęczenia. Infuzja tlenowa w Szczecinie, którą oferuje nasza Klinika Urody Maestria, wygładza i odżywia skórę, dzięki czemu wygląda ona na wyraźnie odmłodzoną.

Na tego rodzaju zabieg powinni się zdecydować zarówno ci, którym zależy na efekcie rozjaśnionej i promiennej cery, jak i ci, którzy chcą odżywić i dogłębnie nawilżyć skórę. Warto przy tym pamiętać, że infuzja tlenowa nie jest zalecana wyłącznie osobom z dojrzałą cerą. Zabieg ten może być także sposobem na pozbycie się zmian trądzikowych, o ile jest wykonywany zgodnie ze wskazaniami lekarza. Infuzja tlenowa łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się wyprysków. Przeciwwskazaniami do zastosowania zabiegu mogą być za to reakcje alergiczne na składniki odżywcze zawarte w serum witaminowym czy też niektóre stany zapalne skóry. Z zabiegu nie powinny także korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *