Kobieta w salonie kosmetycznym

Laser frakcyjny nieablacyjny czy ablacyjny – który wybrać?

Lasery frakcyjne wykorzystywane są do różnego rodzaju zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry twarzy. Różnica między laserem frakcyjnym nieablacyjnym i ablacyjnym związana jest z mocą ich działania na skórę. Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg?

Skuteczność zabiegów laserem frakcyjnym

Zabiegi laserem frakcyjnym polegają na kontrolowanym uszkadzaniu wybranych punktów na skórze twarzy. Dzięki naturalnemu procesowi gojenia się skóry uszkodzone obszary skóry zastępowane są przez zdrową tkankę. Efektem tego zabiegu jest zdrowa i jędrna skóra twarzy bez zmarszczek, blizn, rozstępów i przebarwień. Zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym są bardziej agresywne niż te wykonywane laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Wiąże się to z dłuższym, w porównaniu z zabiegami nieablacyjnymi, okresem rekonwalescencji. W tym czasie skóra nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nieablacyjnego są mniej agresywne, dlatego mogą je wykonywać kosmetolodzy w salonach urody. Polecane są zwłaszcza do korekty niewielkich zmian skórnych oraz osobom, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy okres rekonwalescencji po zabiegu. Chociaż jeden zabieg laserem ablacyjnym jest bardziej bezpieczny niż zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym, to nie należy zapominać o kwestiach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo zabiegów

Ponieważ zabiegi ablacyjne powodują większe uszkodzenia w tkankach skóry, dlatego zabieg związanych jest z większym ryzykiem powikłań. Z tego względu mniej agresywne zabiegi laserem frakcyjnym nieablacyjnym są bardziej bezpieczne. W Klinice Urody zabiegi wykonywane są nowoczesnym laserem frakcyjnym nieablacyjnym Emerge, powodują niewielkie uszkodzenia, a strupki po zabiegu widoczne są w niewielkim stopniu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Przez kilka godzin po zabiegu może się utrzymywać zaczerwienienie skóry. Jeśli więc nasza skóra wymaga niewielkich korekt kosmetologicznych, to lepszym wyborem będzie laser nieablacyjny. Oczywiście może się okazać, że po jednym zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym osiągniemy zamierzony efekt. Jeśli jednak nasza skóra wymaga więcej troski, to poza kolejnymi zabiegami laserowymi warto zdecydować się na dodatkowe zabiegi kosmetyczne, które wzmocnią efekt odmłodzenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *