kosmetyczka wykonująca manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy w odróżnieniu od tradycyjnych lakierów nie odpryskuje i jest niezwykle trwały. Paznokcie pokryte hybrydą wytrzymują co najmniej dwa tygodnie, w zależności od tempa wzrostu płytki. Przez cały ten czas lakier pięknie się prezentuje i wygląda jak świeżo zrobiony, a paznokcie niesamowicie się błyszczą. A zatem manicure hybrydowy to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy – zamiast odnawiać tradycyjny lakier co 2 dni, lepiej wykonać manicure hybrydowy i cieszyć się idealnymi paznokciami nawet przez kilka tygodni.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego trzeba odpowiednio przygotować płytki paznokci. Na początku należy odsunąć i wyciąć skórki przy użyciu drewnianego patyczka oraz cążek. Pożądany kształt paznokci można uzyskać poprzez piłowanie. Na końcu należy zmatowić płytki paznokci za pomocą bloku polerskiego.

Kolejny krok to nałożenie primera, który zwiększa przyczepność lakieru i zmienia pH płytki. Na tak przygotowane paznokcie można nałożyć lakier bazowy, który następnie trzeba utwardzić pod lampą UV. Ostatnim etapem jest nałożenie warstwy lakieru hybrydowego, który również musi zostać utwardzony pod lampą. Czas utwardzania zależny jest od rodzaju lampy. Na samym końcu gotowe paznokcie pokrywa się lakierem nawierzchniowym, który pełni funkcję zabezpieczającą. Warstwę dyspersyjną należy przeczyścić wyciekiem nasączonym cleanerem a paznokcie i skórki natłuścić oliwką.

Jak ściągnąć manicure hybrydowy?

Aby zdjąć hybrydę, wystarczy spiłować warstwę lakieru nawierzchniowego pilnikiem i owinąć paznokcie wacikiem nasączonym płynem remover. Po 10 minutach lakier powinien się rozmiękczyć – wówczas płytki można oczyścić z resztek lakieru drewnianym kopytkiem lub patyczkiem oraz pilnikiem. Po zdjęciu hybrydy można od razu wykonać nowy manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *