hybryda

Manicure hybrydowy – co warto o nim wiedzieć?

Kobiety marzyły o tym, by lakier wytrzymał w idealnym stanie na paznokciach dłużej niż parę dni, pomimo wykonywania codziennych obowiązków. Odpowiedzią na to jest manicure hybrydowy, który utrzymuje się w idealnym stanie na paznokciach nawet do trzech tygodni. Zanim go wykonamy, warto wiedzieć, co zrobić, by nie zaszkodził on naszym paznokciom.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym manicure hybrydowy nie wpłynie negatywnie na stan naszych paznokci. Jeśli paznokcie stały się słabe i kruche, to znaczy, że kosmetyczka w nieprawidłowy sposób wykonała zabieg. Osłabienie płytki może być spowodowane użyciem słabej jakości lakieru, nadmierne matowienie płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru lub nieprawidłowy sposób zdjęcia manicure hybrydowego. Dlatego przed wizytą w salonie kosmetycznym warto porozmawiać z manicurzystką  i dowiedzieć się, jak wygląda nakładanie i zdejmowanie lakieru. Warto też zainteresować się czy w salonie do manicure hybrydowego wykorzystywane są oryginalne i profesjonalne produkty. Dzięki temu, że przepuszczają wilgoć i powietrze, to nie powodują wysuszania płytki paznokcia. Równie ważne są odpowiednie preparaty, które nie zaszkodzą płytce paznokcia i pozwolą bezpiecznie usunąć z niej lakier. Ważna jest też odpowiednie zregenerowanie paznokcia po zdjęciu manicure hybrydowego. Z pewnością na wszystkie nasze pytania związane z manicure hybrydowym uzyskamy profesjonalną odpowiedź w salonach kosmetycznych, nie bójmy się więc pytać.

Profesjonalny manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy zawsze zaczyna się od przygotowania paznokcia – usunięcie skórek i nadanie płytce odpowiedniego kształtu. Następnie płytka zostaje wypolerowana i odtłuszczona. Bardzo ważne na tym etapie jest to, by  niczego nie dotykać. Unikniemy ponownego zatłuszczenia paznokcia. Lakier nałożony na źle odtłuszczoną płytkę będzie się krócej trzymał. Na odpowiednio przygotowane paznokcie nałożone zostają  warstwy lakieru. Powinny one być cienkie, dzięki temu lakier dobrze się utwardzi, będzie się długo trzymał oraz wyglądał naturalnie. Każda warstwa lakieru powinna być utwardzona w świetle lampy UV. Po nałożeniu końcowej warstwy i jej utwardzeniu manicure jest gotowy.

Ważny jest również sposób zdjęcia manicure hybrydowego. Próbując go usunąć samodzielnie, często uszkadzamy płytkę paznokcia. Błędem jest używanie zwykłych zmywaczy – nie poradzą sobie z lakierem hybrydowym. Nie wolno też zdrapywać lakieru. Najbezpieczniej usunąć manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, który zaopatrzony jest w profesjonalne płyny, które w bezpieczny dla naszego paznokcia sposób, usuną lakier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *