Skórka pomarańczowa

Masaż próżniowy — pomoc w walce z cellulitem

Dużo kobiet ma problem z cellulitem. Najczęściej zlokalizowany jest on na udach, biodrach i pośladkach. Masaż próżniowy jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwala pokonać cellulit, ale też wymodeluje i ujędrni ciało. Na czym polega masaż próżniowy?

Masaż próżniowy — co to jest?

Masaż próżniowy, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje działanie próżni do poprawy krążenia krwi i limfy wewnątrz ciała. Dzięki temu usuwane są toksyny, które gromadzą się w warstwach skóry oraz powodują powstawanie cellulitu. Masaż próżniowy zmniejsza też retencję wody, uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu oraz odbudowuje strukturę skóry. Wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania), ale również redukuje lokalne otłuszczenia, ujędrnia skórę i przygotowuje mięśnie do wysiłku — jednym słowem przywraca harmonię sylwetki. Jest on uznawany za jedną z najskuteczniejszych bezinwazyjnych metod redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Masaż można wykonywać na całym ciele lub tylko na wybranych partiach.

Jak wygląda masaż próżniowy?

Pierwszym etapem masażu próżniowego jest drenaż limfatyczny, który pobudza krążenie krwi i limfy. Przyspiesza to usuwanie toksyn z organizmu oraz dostarczanie do tkanek niezbędnych składników odżywczych. Podczas masażu przykładana jest do skóry specjalna głowica, która generuje próżnię i zasysa skórę. Powstałe podciśnienie sprawia, że komórki tłuszczowe odsuwają się od siebie, co powoduje dotlenienie miejsc wcześniej niedotlenionych, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia cellulitu. Zmniejsza się też w widoczny sposób obwód naszego ciała. Z masażu próżniowego mogą skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Pomaga on uzyskać idealnie wymodelowaną sylwetkę oraz ujędrnić ciało. Zabieg nie jest całkowicie bezpieczny i bolesny. Efekty masażu próżniowego widoczne są już po paru zabiegach, dlatego warto wykonywać do systematycznie. Dzięki temu nie będziemy mieć już więcej problemów z cellulitem oraz zyskamy jędrną skórę i pięknie wymodelowaną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *