kobieta robiąca manicure

Na co się zdecydować – manicure hybrydowy czy tytanowy?

Zarówno manicure hybrydowy, jak i tytanowy to idealny sposób na piękne paznokcie przez kilka tygodni. Jak wiadomo, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego warto utrzymać paznokcie w nienagannym stanie, co może być kłopotliwe, biorąc pod uwagę codzienne obowiązki w domu i w pracy. Lakiery z drogerii, pomimo że są tanie, to jednak są nietrwałe, dlatego niesłabnącą popularnością cieszy się manicure profesjonalny wykonywany w gabinecie kosmetycznym.

Manicure hybrydowy

Paznokcie hybrydowe zachowują nienaganny wygląd nawet przez 4 tygodnie, a wykonanie manicure trwa zaledwie godzinę. Zabieg polega na przygotowaniu paznokci poprzez manicure tradycyjny oraz nałożenie warstw lakieru, które następnie utwardzane są pod lampami UV. Lakiery hybrydowe dzięki utwardzeniu zyskują trwałość, nie pękają i charakteryzują się wysokim połyskiem oraz intensywnością kolorów — paznokcie przez kilka tygodni wyglądają jak świeżo zrobione. Manicure hybrydowy wygląda naturalnie i doskonale prezentuje się także na krótkich paznokciach.

Manicure tytanowy

Manicure tytanowy różni się od hybrydowego głównie tym, że do jego wykonania nie stosuje się lamp UV, a więc jest bezpieczniejszy dla skóry i paznokci. Manicure tytanowy polega na nałożeniu na paznokcie specjalnego proszku. Najpierw na płytki nakłada się bazę, a następnie paznokcie zanurza się w pojemniczku z pudrem zawierającym tytan i akryl. Lakier zasycha po nałożeniu aktywatora, który dodatkowo wygładza płytki paznokci. Zabieg wieńczy nałożenie top coatu, czyli warstwy ochronnej i nabłyszczającej. Manicure tytanowy jest bardzo wytrzymały i zdrowszy dla paznokci od hybrydy, ponieważ wzmacnia i odżywia płytki. Przy manicure tytanowym nie ma możliwości wykonywania precyzyjnych zdobień jak w przypadku hybrydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *