zabieg endermologii

Na czym polega endermologia?

Endermologia to innowacyjna metoda nieinwazyjnego modelowania sylwetki, która zdobywa coraz większą popularność. Wykorzystuje ona zaawansowane technologie oraz specjalistyczne urządzenia do stymulacji tkanki łącznej, co prowadzi do redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry, poprawy krążenia i ogólnego wyglądu ciała. 

Podstawą endermologii jest zastosowanie podciśnienia oraz mechanicznego masażu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Podczas zabiegu, głowica urządzenia zasysa skórę, a następnie roluje ją między dwoma rolkami. Dzięki temu dochodzi do intensywnej stymulacji tkanki łącznej, pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz przyspieszenia procesów metabolicznych. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i gładka.

Wskazania do stosowania endermologii

Endermologia jest szczególnie polecana osobom borykającym się z problemem cellulitu. Zabieg ten pozwala na skuteczne rozluźnienie włókien tkanki łącznej, co prowadzi do zmniejszenia widoczności nierówności skóry. Ponadto endermologia może być stosowana w celu redukcji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w trudnych do usunięcia miejscach, takich jak brzuch, biodra czy uda.

Inne wskazania do przeprowadzenia zabiegu to między innymi obrzęki limfatyczne, blizny i przykurcze pourazowe, a także problemy z krążeniem. Endermologia może też wspomagać procesy regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym.

Efekty stosowania endermologii

Regularne zabiegi endermologii pozwalają na uzyskanie widocznych efektów już po kilku sesjach. Zabieg ten może prowadzić do redukcji cellulitu nawet o 50%, a także znacznej poprawy jędrności i elastyczności skóry. Ponadto endermologia może wspomóc procesy odchudzania, gdyż przyspiesza przemianę materii i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.

Warto jednak pamiętać, że efekty endermologii są uzależnione od indywidualnych predyspozycji danej osoby oraz regularności zabiegów. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się przeprowadzenie serii 10–15 zabiegów, a następnie utrzymanie efektów poprzez sesje przypominające co kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *