pedicure hybrydowy

Na czym polega pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy to metoda łącząca w sobie elementy klasycznego pedicure oraz manicure hybrydowego. Polega na starannym przycięciu, opiłowaniu oraz odtłuszczeniu płytki paznokcia, a następnie nałożeniu specjalnych preparatów – bazy, lakieru kolorowego oraz utwardzacza. Kluczową rolę odgrywa tutaj lampa do utwardzania hybryd, która pozwala na długotrwałe utrzymanie efektu.

Krok po kroku: Jak wykonać pedicure hybrydowy?

Zanim przystąpisz do wykonania hybrydy, warto odpowiednio przygotować paznokcie. Najpierw należy je przyciąć, opiłować i nadać im odpowiedni kształt. Następnie płytkę paznokcia odtłuszczamy za pomocą specjalnego preparatu – cleaner’a, który pozwoli na lepsze przyczepienie lakierów hybrydowych.

Po przygotowaniu paznokci należy nałożyć cienką warstwę bazy hybrydowej, która będzie pełnić rolę “spoiwa” między płytką paznokcia a lakierem kolorowym. Bazę utwardzamy w lampie LED lub UV przez około 30-60 sekund.

Kiedy baza jest już utwardzona, czas na nałożenie wybranego lakieru hybrydowego. Najlepiej nakładać go cienkimi warstwami, stopniowo budując intensywność koloru. Każda z warstw musi być utwardzana w lampie przez około 30-60 sekund.

Ostatnim etapem jest aplikacja utwardzacza lub top coatu, który zapewni trwałość i połysk hybrydzie. Po jego nałożeniu również utwardzamy go w lampie. Na koniec warto jeszcze przemyć paznokcie cleaner’em, aby pozbyć się warstwy dyspersji.

Zalety pedicure hybrydowego

Pedicure hybrydowy zachowuje świeży wygląd nawet do 4-6 tygodni, dzięki czemu nie musisz martwić się, o szybko odpryskujący lakier. Warstwy hybrydy sprawiają, że płytki paznokci stają się bardziej odporne na złamania i uszkodzenia. Hybryda, daje możliwość uzyskania głębokiego koloru i połysku, który zachwyca również na paznokciach stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *