zabieg Maximus

Na czym polega zabieg Maximus?

Maximus to specjalistyczne urządzenie, wykorzystywane w klinikach urody i salonach medycyny estetycznej. Stosowane jest do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i poprawiania kondycji skóry. Zabieg Maximus jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie ingeruje bezpośrednio w strukturę skóry. Jego działanie jest bezbolesne i w pełni bezpieczne dla organizmu. Opiera się na synergicznym działaniu dwóch technologii. Sprawdźmy, na czym konkretnie polega zabieg Maximus i kto powinien się na niego zdecydować?

 

Jak wygląda zabieg Maximus?

Zabieg Maximus łączy w sobie dwie technologie. Jedną z nich jest TriLipo RF, czyli trójpolarna fala radiowa. Natomiast drugą TriLipo DMA, czyli dynamiczna aktywacja mięśni. Wymienione technologie współpracują ze sobą synergiczne, oddziałując jednocześnie na trzech poziomach – skóry właściwej, tkanki podskórnej oraz mięśni. Aktywizacja tych obszarów poprawia wygląd i kondycję skóry. Działanie zabiegu opiera się na uzyskaniu efektu drenażu limfatycznego z jednoczesną redukcją tkanki tłuszczowej. Zabieg Maximus można wykonywać na dowolnej partii ciała za pomocą jednego z trzech dostępnych rozmiarów głowic. Głowicę, która generuje fale radiowe, przykłada się do powierzchni skóry. Zabieg trwa od 15 minut do półtorej godziny. Jest całkowicie bezinwazyjny, co oznacza, że nie wpływa na codzienne funkcjonowanie pacjenta. Nie jest bolesny, nie wywołuje uczucia dyskomfortu i nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.

 

Technologia TriLipo RF i TriLipo DMA doprowadza do podgrzania podskórnej tkanki tłuszczowej. Efekt termiczny przyspiesza metabolizm tłuszczu. Komórki tłuszczowe zostają ściśnięte za pomocą ciśnienia, kierowanego zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz warstwy tłuszczowej. Z jednej strony wywołuje to drenaż tłuszczu, a z drugiej aktywuje detoksykację i pozytywnie wpływa na ukrwienie oraz dotlenienie tkanek. Skurcz mięśnia wypycha komórki tłuszczowe na zewnątrz i usuwa je z organizmu. Skurcz włókien kolagenowych prowadzi z kolei do długotrwałego ujędrnienia skóry.

 

Jakie efekty wywołuje zabieg Maximus?

Zabieg Maximus w bardzo krótkim czasie pozwala wypracować idealną sylwetkę. Przyczynia się do redukcji cellulitu, zwalcza rozstępy, zmniejsza rozmiar komórek tłuszczowych, ujędrnia skórę, poprawia naturalny metabolizm tłuszczu oraz cyrkulację krwi i limfy. To jednak nie wszystkie jego zalety. Zabieg Maximus można również stosować na twarz i wówczas przyczynia się on do poprawy napięcia skóry i redukcji zmarszczek. Jednym słowem, przynosi efekt liftingu, który w subtelny sposób pomaga wymodelować twarz. W przypadku osób odchudzających się, zabieg Maximus jest doskonałym uzupełnieniem diety i treningów.

 

Warto jednak mieć na uwadze, że zabieg Maximus nie jest rekomendowany dla wszystkich. Powinny z niego zrezygnować kobiety w ciąży, karmiące piersią i w okresie menstruacji oraz osoby, posiadające implanty lub żylaki w okolicy zabiegowej. Wykonanie zabiegu nie jest wskazane w przypadku chorób nowotworowych, chorób serca i epilepsji, opryszczki, półpaśca i ospy wietrznej, osłabionego układu immunologicznego oraz zaburzeń czucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *