pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy krok po kroku

Chcesz mieć pięknie zdobione, lśniące i trwałe paznokcie u stóp, które będą wyglądać nieskazitelnie przez kilka tygodni? Aby uzyskać taki rezultat, warto poznać technikę pedicure hybrydowego krok po kroku.

Przygotowanie stóp

Na samym początku należy zadbać o właściwe przygotowanie stóp do pedicure hybrydowego. W tym celu warto umyć je dokładnie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła antybakteryjnego lub soli do kąpieli. Następnie trzeba dociąć paznokcie do odpowiedniej długości za pomocą cążek lub nożyczek, a ich krawędzie wygładzić za pomocą pilnika.

Przygotowanie płytki paznokcia

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego na paznokcie, należy je odpowiednio przygotować. Kluczowym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia za pomocą polerki, dzięki czemu lakier hybrydowy będzie lepiej przylegał do powierzchni. Następnie warto odtłuścić płytkę specjalnym preparatem, który pozbędzie się wszelkiego tłuszczu oraz resztek zmatowionej warstwy.

Nałożenie bazy

Pierwszym krokiem w procesie aplikacji lakieru hybrydowego jest nałożenie bazy. Baza pełni rolę “gruntowania” płytki paznokcia, co wpływa na trwałość manicure. Należy nałożyć cienką warstwę bazy na każdy paznokieć i utwardzić ją w lampie LED lub UV, zgodnie z zaleceniami producenta.

Aplikacja lakieru hybrydowego

Po utwardzeniu bazy można przystąpić do aplikacji lakieru hybrydowego. Ważne jest równomierne rozprowadzenie produktu na całej powierzchni płytki paznokcia, starając się unikać nakładania zbyt dużej ilości lakieru. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru trzeba utwardzić go w lampie LED lub UV. Jeśli nie uzyskamy odpowiedniego krycia koloru, warto nałożyć drugą warstwę i ponownie utwardzić.

Nałożenie topu

Ostatnim krokiem w pedicure hybrydowym jest nałożenie topu, czyli bezbarwnego lakieru nawierzchniowego, który zabezpiecza kolor i dodaje połysk. Tak jak wcześniej, top należy utwardzić w lampie LED lub UV.

Po wykonaniu całego zabiegu dobrze jest zadbać o nawilżenie skóry stóp. Warto wybrać krem nawilżający o odżywczych właściwościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *