pielęgnacja stóp

Pedicure hybrydowy – jakie są jego zalety?

Pedicure hybrydowy jest zabiegiem kosmetycznym, który pozwala kobietom na połączenie dwóch ważnych kwestii – troski o piękny wygląd stóp oraz wygody. Wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Co warto wiedzieć na jego temat?

Zalety pedicure hybrydowego

Niewątpliwą zaletą pedicure hybrydowego jest jego trwałość. Osiąga się ją dzięki zastosowaniu specjalnego lakieru, który łączy w sobie właściwości zwykłego lakieru do paznokci z cechami utwardzacza. To połączenie sprawia, że paznokcie zachwycają swoją trwałością i kolorystyką. Nawet przy długim użytkowaniu nadal zachowują połysk oraz głębię koloru. Jest to więc idealne rozwiązanie na wakacje. Chodząc w butach z odsłoniętymi palcami, klapkach czy też boso, nie musimy się przejmować tym, że lakier zacznie nam odpryskiwać. Możemy się nim cieszyć przez cały okres naszego wyjazdu. W okresie zimowym pedicure hybrydowy pozwala na oszczędność czasu. Możemy wykonać jedną stylizację, która będzie odpowiednia zarówno na rodzinną kolację Wigilijną, jak i na szalonego Sylwestra. W przeciwieństwie do tradycyjnego manicure nie musimy czekać na wyschnięcie lakieru. Oznacza to, że bezpośrednio po zakończonej stylizacji paznokci możemy, bez obaw o zniszczenie efektu, włożyć pełne buty.

Jak wykonać pedicure hybrydowy?

Jeśli mamy odpowiednią wprawę, to Trwały i piękny manicure hybrydowy możemy wykonać w domu, chociaż najlepsze efekty daje wizyta u kosmetyczki. Warto też pamiętać, że do wykonania manicure hybrydowego niezbędna jest lampa UV, dzięki której utwardza się lakier na paznokciach. Jeśli zamierzamy pedicure hybrydowy wykonać samodzielnie, to warto zakupić profesjonalny lakier oraz specjalny płyn przeznaczony do usuwania lakieru hybrydowego. Możemy też po prostu skorzystać z usług kosmetyczki w salonie, który wyposażony jest w odpowiedni sprzęt i oryginalne lakiery.  Sposób wykonania pedicure hybrydowego nie różni się niczym od manicure hybrydowego. Na początku zostają usunięte skórki oraz nadaje się odpowiedni kształt paznokciom. Następnie odtłuszcza się je i nakłada kolejne warstwy lakieru. Za każdym razem utwardzając je w świetle UV. Dzięki temu lakier zyskuje trwałość oraz głęboki i lśniący kolor. Należy pamiętać, że lakieru hybrydowego nie usuniemy za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci. Najlepiej jego usunięcie powierzyć kosmetyczce, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie uszkodzi to płytki naszych paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *