twarz

Skuteczne metody na poprawę owalu twarzy

Skutkiem procesów starzenia jest m.in. pogorszenie owalu twarzy, do czego dochodzi przede wszystkim w efekcie działania sił grawitacji, a także utraty kolagenu oraz elastyny. Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej istnieją skuteczne sposoby na to, aby poprawić owal twarzy. Jakie metody są najlepsze i czym się one charakteryzują?

Lifting skóry

Jedną z metod pozwalających na poprawę owalu twarzy jest zastosowanie specjalnego urządzenia do termoliftingu. Efekty termoliftingu to m.in. wygładzenie zmarszczek, a także poprawa elastyczności skóry, a wszystko to dzięki promieniowaniu podczerwonemu, które przedostaje się do głębokich warstw skóry. Ma ono na celu m.in. stymulowanie produkcji kolagenu, którego ilość wzrasta tym samym nawet o 30 proc., doprowadzając do poprawy owalu twarzy. Zabieg ten wykonujemy również w naszym gabinecie.

Kwas hialuronowy

Kolejną metodą pozwalającą na poprawę owalu twarzy jest zastosowanie kwasu hialuronowego. W praktyce doprowadza on do nawilżenia skóry, dzięki czemu poprawia się również jej jędrność oraz sprężystość. Skutkuje to dodatkowo wygładzeniem i zaznaczeniem owalu, choć trzeba przy tym pamiętać, że efekt utrzymuje się przez około pół roku i procedura wymaga powtarzania.

Zastosowanie nici liftingujących

Kolejnym sposobem jest tzw. lifting bez skalpela, wykonywany przy zastosowaniu specjalnych nici. Są one produkowane z tworzyw, które są wchłaniane przez ciało i po około 8 miesiącach, ulegają całkowitemu rozpuszczeniu (efekt jest jednak widoczny do dwóch lat).

Korzyści wynikające z wykonania takiego zabiegu to m.in.:

  • podniesienie skóry twarzy,
  • poprawa owalu,
  • poprawa jakości skóry,
  • biorewitalizacja.

Peptide Lift

Ostatnim, jednak niemniej interesującym zabiegiem jest metoda o nazwie Peptide Lift, którą również wykonujemy w naszym gabinecie. Polega ona na wykorzystaniu peptydów oraz substancji aktywnych, które pozwalają w delikatny sposób podnieść skórę oraz ochronić ją przed oznakami starzenia się. Taka kuracja jest bezinwazyjna i ma potwierdzone działanie kliniczne w zakresie zmniejszania zmarszczek, zwłaszcza w okolicach oczu i ust.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na poprawienie owalu twarzy. Który jednak sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej? Aby się tego dowiedzieć, zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej wiedzy w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *