Uśmiechnięta kobieta

Zabieg Geneo, czyli oczyszczona i odmłodzona skóra twarzy

Nie ulega wątpliwości, że o skórę twarzy trzeba dbać. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi, które wykonujemy codziennie, warto raz na jakiś czas zdecydować się na zabieg, który dodatkowo oczyści i zadba o młody wygląd skóry twarzy.

Dlaczego watro zdecydować się na zabieg Geneo?

Jeśli chcemy oczyścić i odświeżyć naszą skórę twarzy po zimie lub przed ważnym wydarzeniem, to warto zdecydować się na zabieg Geneo. Pozwala on na jednoczesne uzyskanie trzech efektów pielęgnacyjnych:

  • głębokiego dotlenienia skóry — staje się ona bardziej napięta oraz promienna,
  • złuszczenia zrogowaciałej warstwy naskórka oraz usunięcia zanieczyszczeń — skóra staje się wygładzona i przygotowana na odżywianie,
  • rewitalizację skóry za pomocą substancji aktywnych, które odżywiają skórę.

Sam zabieg trwa około 30 minut i tuż po nim mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, które znikają po 20 minutach. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla wszystkich typów skóry.

Jak wygląda zabieg Geneo?

Zabieg Geneo wykonywany jest w salonach urody przez wykwalifikowanych kosmetologów. Inspiracją twórców Geneo były gorące źródła, dlatego podczas zabiegu mamy przyjemne wrażenie pękających bąbelków na powierzchni skóry. Te małe bąbelki, to nic innego jak pęcherzyki powietrza wypełnione dwutlenkiem węgla. Sprawiają one, że nasza skóra staje się nie tylko bardziej dotleniona, ale i lepiej przygotowana na przyjęcie substancji odżywczych. Dzieje się tak,  ponieważ obszar, na którym wykonywany jest zabieg, jest niedotleniony, więc organizm zaczyna dostarczać do tego obszaru większą ilość tlenu. Jednocześnie rozszerzają się naczynia krwionośne, co ułatwia wnikanie rozprowadzonych na skórze substancji odżywczych. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, dobierany jest przez kosmetologa odpowiedni rodzaj substancji odżywczych. Dzięki tej różnorodności zabieg można wykonać zarówno przed ważnych wydarzeniem, w celu odświeżenia skóry, jak element dłuższej kuracji dla osób ze zmianami trądzikowymi lub kruchymi naczynkami krwionośnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *