Manicure hybrydowy

Zasady bezpieczeństwa przy nakładaniu hybryd

Manicure hybrydowy to doskonały sposób na piękne i zadbane paznokcie, które nie wymagają częstego malowania. Taki manicure to idealny kompan wszystkich współczesnych zabieganych kobiet niemających zbyt wiele wolnego czasu na codzienną pielęgnację paznokci, a mimo to chcących wyglądać elegancko i kobieco. Lakiery hybrydowe to specyficzne preparaty o imponującej trwałości oraz cudownej kolorystyce. W ich składzie nie odnajdziemy szkodliwych rozpuszczalników. Proces ich utwardzania może zostać przeprowadzony tylko przy zastosowaniu specjalnych lamp UV albo LED, które stymulują zawarte w nich katalizatory. W normalnym warunkach lakier hybrydowy nigdy nie zmieni swojej konsystencji z płynnej na stałą. Po zastygnięciu hybryda utrzymuje się na płytce paznokcia nawet przez okres kilku tygodni. Jest odporna na działanie wody i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można bez obaw wykonywać wszystkie codzienne czynności.

Jak bezpiecznie nakładać hybrydę?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że hybryda zostanie nałożona na nasze paznokcie prawidłowo i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, powinnyśmy pomyśleć o wizycie w profesjonalnym salonie urody. W naszej Klinice Urody w Szczecinie pracują osoby posiadające wiedzę, doświadczenie i umiejętności potwierdzone certyfikatami, dzięki czemu nasze klientki mają gwarancję wykonania usługi na najwyższym poziomie. Zabieg nakładania manicure hybrydowego wiąże się zawsze z ryzykiem przerwania ciągłości skóry (np. podczas modelowania skórek czy formowania kształtu paznokcia), co, jeżeli nie zostaną zachowane jałowe warunki pracy, może doprowadzić do rozwoju infekcji. Oto kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa, których trzeba bezwzględnie przestrzegać przy wykonywaniu manicure hybrydowego, aby uniknąć niebezpiecznych zakażeń:

1. Wszystkie narzędzia muszą być wysterylizowane.

Przed przystąpieniem do zabiegu nakładania manicure hybrydowego trzeba pamiętać o wysterylizowaniu wszystkich narzędzi, których będziemy używać. Narzędzia muszą być odkażone, czyli pozbawione wszelkich bakterii, grzybów i wirusów, które mogłyby wywołać zakażenia i stany zapalne.

2. Miejsce pracy musi być higieniczne.

Stanowisko pracy musi być dokładnie wyczyszczone i zdezynfekowane, tylko w ten sposób można zapewnić klientkom bezpieczne środowisko, w którym nie dojdzie do żadnego zakażenia. Wszystkie powierzchnie muszą być przemyte specjalnymi płynami do dezynfekcji.

3. Stylistka paznokci musi używać jednorazowych rękawiczek.

Osoba wykonująca usługę manicure hybrydowego musi mieć założone na ręce jednorazowe rękawiczki, dzięki czemu nie narazi klientek na niebezpieczne infekcje. Używanie rękawiczek jednorazowych jest jedną z podstawowych metod zmniejszania liczby zakażeń i zdrową praktyką, dzięki której zachowane są zasady aseptyki.

4. Odpowiednie przygotowanie rąk.

Przed przystąpieniem do zabiegu manicurzystka musi odpowiednio przygotować do niego ręce klientki. Zaczynamy od dokładnej dezynfekcji rąk, ponieważ podczas wykonywania hybrydy istnieje ryzyko przerwania ciągłości skóry, co w przypadku braku zachowania sterylności mogłoby doprowadzić do rozwoju infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *